A Heves Megyei Europe Direct Tájékoztató Központ felhívására szervezünk 2017.10. 25-én egy Komplex vetélkedőt.
A vetélkedő témaköre: Románia-Erdély-Kovászna megye
Érintett területek: földrajz, irodalom és matematika-fizika
A feladatlapokon kívül a versenyben résztvevő csapatoknak egy erdélyi étel elkészítési módját kellett a verseny során ismertetni, de több iskola csapata el is készítette az ételeket, melyeket meg is lehetett kóstolni. Gyönyörű prezentációkkal mutatták be a gyerekek Kovászna megyét.
A versenyt az Egri Pedagógiai Oktatási Központ munkatársai zsűrizték, felügyelték.
Minden csapat, a helyezések függvényében jutalmazásban részesült.
A verseny díjazása: az 1. helyezett csapat egy négynapos Kovászna megyei kiránduláson vehet részt.

Iskolánk csapatának tagjai:
Ormosi Réka 8., Tamási Kinga 8., Fejes Veronika 7.b és Papp Bence 7.a osztályos tanulók.
Felkészítő tanáraik és a verseny helyi szervezői: Drotárcsik Ildikó, Hollóné Kívés Violetta, Veres Anita
Ezúton köszönjük a szülők szíves segítségét és néptáncosaink színvonalas előadását!
Büszkék vagyunk tanulóink teljesítményére, s kívánunk nekik jó utazást!