A Nemzeti Népegészségügyi Stratégiával összefüggő feladatok kapcsán, az „Újraélesztés iskolai oktatása” megnevezésű program kertében, intézményünk egy pedagógusa, az Országos Mentőszolgálat szervezésében elsősegélynyújtás, újraélesztés oktatóképzésben vett részt.
A képzésen elsajátított elméleti és gyakorlati ismereteket iskolánk 7. osztályos tanulóival osztottuk meg. A gyerekek megismerkedhettek a hirtelen rosszullét, összeesés vagy baleset nyomán fellépő, életet veszélyeztető helyzetekkel és az orvosszakmai elvárásoknak megfelelő segítségnyújtással. A képzés súlypontja az életben tartáshoz szükséges komplex újraélesztési gyakorlat (reszuszcitáció, BLS = Basic Life Support) volt.
A különféle sürgősségi állapotokban kialakuló légzés- és keringésleállással kísért vészhelyzetek során az eredményes gyógyítás alapfeltétele a minél rövidebb időn belül megkezdett szakszerű újraélesztés. A segítségnyújtás elmulasztása nyomán, a néhány perc alatt kialakuló agyi oxigénhiány visszafordíthatatlan agyi és egyéb szervi károsodásokat, súlyos maradványtüneteket, tartós kómát vagy halált idézhet elő. A gyerekek, az ilyen helyzetekben szükséges elsősegélynyújtási, újraélesztési ismeretekre tehettek szert az oktatás során.
A képzésben a diákok a Hatvani Tankerületi Központ által biztosított újraélesztő baba (Ambu, újraélesztési fantom), illetve gyakorló félautomata defibrillátor eszközök segítségével sajátíthatták el az újraélesztés (BLS) gyakorlati ismereteit.