Orbán Viktor miniszterelnök úr 2020. március 14-i bejelentése alapján a Hatvani Tankerületi Központ elrendelte, hogy 2020. március 16-tól a tanulók már ne jelenjenek meg az oktatási intézményekben.
A rendelet alapján a Fáy András Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola is digitális munkarendre áll át, melynek kidolgozására a hétfői munkanaptól kezdve kerül sor. Ennek kialakított rendjéről azonnal értesítést küldünk a Krétán keresztül. Kérjük, tudatosítsák gyermekükben, hogy ez nem tanítási szünet. Az oktatás, bár más módon, de folytatódik. Minden egyes tanuló motivált hozzáállására, folyamatos tanulására és együttműködésére szükség van a tanév sikeres teljesítéséhez.

A magas fertőzésveszély elkerülése érdekében a gyermekek maradjanak otthon, hogy ne kapják el és ne is terjesszék a fertőzést. Kérek mindenkit a toleranciára, higgadtságra, nyugalomra. Tiszta szívemből remélem, hogy senkinek nem kell átélni ezt a betegséget és senkinek nem kell hozzátartozójáért aggódnia.

Szalai Gábor Béláné intézményvezető