Lezajlott a Fáy-ban a 2021-es Honvédelmi nap. Az első alkalomra szeptember 3-án került sor. Ennek helyszíne az iskola előtti tér és a sportpálya volt. Közreműködő szervek és egyesületek:

• Rendőrség
  • Büntetésvégrehajtás
  • Tűzoltóság
  • Mentők
  • Katonai Toborzó Iroda
  • Egri Honvéd Sportegyesület
  • Kossuth Zsuzsa Egészségügyi Középiskola
  • Mk Paintball és lézerharc

Tanulóink osztályonként látogatták a helyszíneket, kipróbálhatták a légpuskalövészetet, szoftlövészetet, csatacsillag- és kézigránátdobást és íjászkodhattak is. Az alsó tagozatosoknak rollerrel kellett a kiépített kresz pályát hibátlanul teljesíteniük, a felsősöknek pedig a Heves Megyei Toborzó Iroda tartott pályaválasztási tanácsadást. A nap végén kutyás bemutatót láthattak a gyerekek. A rendezvényt eredményhirdetéssel zártuk, a 3-4. osztályosok kresz témájú totó, míg a felsőbb évfolyamosok honvédelmi totó eredményes kitöltéséért kaptak jutalmakat.

A második alkalom szeptember 9-én, részben az iskola melletti sportpályán, részben a Gyöngyös-Pipishegyen lévő Repülőtéren zajlott le. Az iskolai helyszínen az Egri Honvéd Sportegyesület épített ki akadálypályát a gyerekeknek, melyet a délelőtt folyamán a felső tagozatosoknak kellett teljesíteniük. Ezalatt az idő alatt az alsósoknak a Honvéd Repülőklub tartott bemutatókat Pipisen. Helyszíncserét követően 16 órakor zárult a rendezvény.

A két napos Honvédelmi napot a Honvédelmi Sportszövetség támogatta, a rendezvényt Veres Anita tanárnő szervezte.