A 4. osztállyal május 2-4-ig 3 napon át Nógrád megyében, Bárnán voltunk erdei iskolában egy erdei vadászházában.
Az erdei iskola tervei még első osztályban megfogalmazódtak akkori osztályfőnökünk Huszárné Baráz Beáta gondolataiban, de sajnos a Covid alatt ezt nem sikerült megvalósítanni. Tavasszal végre sikerült nekivágnunk a nagy kalandnak, ketten voltunk kísérők Kollár Brigitta tanárnővel az osztály mellett.
Az erdei iskolában a legfontosabb program a kirándulások és játékok voltak a szabadban, de a tanítás sem maradt el. Többek között meghódítottuk az 522 m magas Nagy-követ, Zám Zalán Nógrád megye fővadásza meglátogatott minket és nagyon érdekes bemutatót tartott nekünk, csoportmunkában rajzos formában rögzítettük élményeinket, diszkóztunk és hazafelé meglátogattuk Mizserfa kis bányászati emlékhelyét is.

Köszönjük a szülők és Parád Nagyközség Önkormányzatának támogatását!

Cserháti Zsanett Johanna
osztályfőnök