2022. október 25-én rendezték Mezei Futóbajnokság Heves megyei döntőjét a maklári repülőtéren. A versenyen elhangzott, hogy mindenki győztes, aki idáig eljutott, csak vannak, akik jobb időeredményt érnek el. Több száz gyermek állt rajtvonalhoz, öt korcsoportban.  Az eredményes szereplés tétje nem más volt, mint az országos döntőn való részvétel.

Iskolánk két tanulójának ez sikerült. Hatalmas csatában, sportiskolás tanulókat megelőzve, harmadik helyen Halász Katinka, negyedik helyen Halász Boglárka ért célba. Így jövő áprilisban ők képviselik a parádi iskolát Gödöllőn.

Csapataink is remek teljesítményt nyújtottak, korcsoportjuk bronz érmét szerezték meg. A lány csapat tagjai: Boromisza Flóra, Halász Boglárka, Halász Katinka, Huszár Petra, Spanyúr Dorka. A fiú csapat tagjai: Csík Brendon Mózes, Oláh Zsolt Levente, Tarjányi Balázs, Suha Ádám, Zám Zalán.

II. korcsoportban Csortos Szimonetta egyéniben jól versenyzett.

Köszönjük a gyermekek és Kollár Brigitta tanárnő munkáját, gratulálunk a kiváló eredményhez.

Utazásunkat a parádi Önkormányzat biztosította, amit köszönünk szépen.